Wakacje nad Gardą

Czas płynie szybko i choć dopiero zbliża się marzec, wiele osób rozmyśla już nad tym, gdzie spędzić najbliższy letni urlop. Włochy od lat cieszą się wielkim zainteresowaniem Polaków i bez wątpienia także w tym roku część z nas skieruje się właśnie do Belpaese.

Ciekawą propozycją dla tych z Państwa, którzy marzą o prawdziwie śródziemnomorskim wypoczynku, a jednocześnie nie są zainteresowani sycylijską spiekotą czy wielkomiejskim hałasem Rzymu, będzie wizyta nad Jeziorem Garda. Znajdziecie tu wszystko, co do pięknych wakacji niezbędnie potrzebne: błękitne wody krystalicznie czystego jeziora, wspaniałą kuchnię, interesujące zabytki, doskonałą pogodę i wyśmienite wina. Czegoż chcieć więcej?

Jezioro Garda

łabędź

 

O bogactwie regionu okolic Jeziora Garda można by opowiadać godzinami. Dziś pragniemy przedstawić Państwu kilka najpiękniejszych, naszym zdaniem, miejscowości, które każdy odwiedzający te okolice powinien koniecznie zobaczyć.

Sirmione

To urocze miasteczko należące do prowincji Brescia słynie ze wspaniale zachowanych ruin antycznej willi, być może należącej do rzymskiego poety Katulla (Grotte di Catullo). Koniecznie zobaczyć trzeba także Rocca Scaligera – trzynastowieczny zamek, stanowiący swoistą fortecę broniącą dostępu do miasta. W wolnej chwili warto udać się na jedną z okalających Sirmione plaż, gdzie karmić można łabędzie; niezapomniany będzie także spacer po wąskich, ukwieconych uliczkach.

Rocca

Gardone Riviera

Gardone już od przeszło wieku jest modną miejscowością wypoczynkową, odwiedzaną także przez… miłośników literatury. Znajduje się tu bowiem słynny Vittoriale degli Italiani – rezydencja wielkiego włoskiego pisarza, Gabriele D’Annunzio. Tę ekscentryczną postać poznają Państwo lepiej, zwiedzając willę i oglądając tysiące wystawionych tu eksponatów.

Vittoriale

Desenzano

Desenzano jest miejscowością o długiej historii, bowiem uważa się, że założyli je Rzymianie w okolicy zamieszkanej już w czasach prehistorycznych. Dziś warto odwiedzić tutaj urokliwy targ staroci, a na chwilę zadumy udać się do XVI-wiecznej katedry, gdzie oglądać można Ostatnią Wieczerzę pędzla samego Tiepola. Miłośnicy starożytności powinni także skierować się do Villa Romana, gdzie podziwiać można doskonale zachowane antyczne mozaiki.

mozaiki

Werona

Znad Jeziora Garda niedaleko jest do jednego z najpiękniejszych włoskich miast – Werony. Któż z Państwa nie chciałby odwiedzić domu szekspirowskiej Giulietty? Dotykając piersi figury umieszczonej nieopodal legendarnego balkonu można podobno zapewnić sobie szczęście w miłości… Spragnieni duchowych przeżyć powinni także udać się do pięknej Basilica di San Zeno. Niezapomniane wrażenia czekają zaś na tych z Państwa, którzy zdecydują się na obejrzenie jednego ze spektakli operowych, organizowanych wieczorami na starożytnej Arenie.Giulietta

***************************

Po licznych, obfitujących we wrażenia wycieczkach warto zatroszczyć się także o chwilę wyciszenia w bardziej domowym otoczeniu. Rolę tę doskonale spełni wizyta w jednej z okolicznych kantyn, gdzie poznać można przemiłych właścicieli tutejszych winnic, dowiedzieć się o tradycjach i sposobach uprawy winorośli, odbyć relaksujący spacer po zielonych wzgórzach, a następnie spróbować doskonałego włoskiego wina. Tym z Państwa, którzy zainteresowani są takim sposobem spędzania wolnego czasu, szczególnie polecamy oczywiście wizytę w naszym zakładzie. Organizujemy zarówno zwiedzanie kantyny z przewodnikiem, jak i degustacje. Typowa wizyta u nas polega na odwiedzeniu miejsca, w którym butelkowane są wina, oraz na degustacji wina i oliwy z oliwek. Tego typu wizyty są oczywiście bezpłatne… a jakże smakowite!

Znajdziecie nas Państwo w Raffa di Puegnago del Garda (BS) przy ulicy Via Nazionale 24.

Zapraszamy!

 

Comments are closed.