Gdzie dobrze zjeść (i wypić) nad Gardą?

Szanowni Państwo,
Wakacje trwają i coraz więcej z Was wybiera się na urlop w naszą okolicę – co, oczywiście, ogromnie nas cieszy! Marzycie o pięknych widokach, wspaniałych zabytkach oraz chwili zapomnienia przy talerzu doskonałego makaronu i kieliszku wyśmienitego wina. To wszystko znajdziecie nad Jeziorem Garda – w najlepszym wydaniu! O ile jednak ciekawe muzea czy stanowiska archeologiczne wskaże Wam bez najmniejszego problemu każdy przewodnik, o tyle dobrą restaurację czy trattorię, gdzie ukontentujecie Wasze podniebienia, dobrze jest poznać od najlepiej zorientowanych. A któż może być lepiej zorientowany, niż tubylec?
 

osteria al gallo vino buono

Polecana przez nas restauracja – a w niej „vino buono”!

 
Włochy, jak Państwo doskonale wiedzą, to kraj szczególny, jeśli chodzi o umiłowanie dobrej kuchni. Potrawy typowe dla tutejszego jadłospisu zadowolą najwybredniejszych. Jednak tłumy turystów, jakie odwiedzają co roku Półwysep Apeniński, mają niestety wpływ na jakość dań podawanych w niektórych restauracjach. Dlatego też najważniejsza recepta na udany posiłek pod włoskim niebem brzmi: udaj się na obiad tam, gdzie Włosi. Nie zwracaj uwagi na elegancki wystrój czy ceremonialnie odzianego kelnera. Niekoniecznie to właśnie tam jedzenie będzie najlepsze – tym bardziej, jeśli lokal wypełniają przybysze z innych krajów. Najlepiej zjesz tam, gdzie stoły przykrywa prosty, ceratowy obrus, a inni goście mówią tylko w miejscowym języku.
 
osteria al gallo

Osteria Al Gallo w Campoverde di Salò

 
Będąc nad Jeziorem Garda i marząc o niezapomnianych doznaniach smakowych w miejscu, które doceniają mieszkańcy okolicy, udajcie się Państwo koniecznie do restauracji Al Gallo, czyli Pod Kogutem.
Restauracja znajduje się w miejscowości Campoverde di Salò (BS) przy ulicy Via S. Firmina 25. Gdybyście chcieli Państwo zarezerwować wcześniej stolik, zadzwońcie pod numer telefonu: +39 0365 525944.
 
Al Gallo to typowa włoska osteria – niewyszukany lokal, w którym można napić się dobrego wina i zjeść coś smakowitego za przystępną cenę. Prosto urządzone wnętrza, łukowe sklepienia, drewniane meble, uroczy kominek i piękny, wypełniony kwiatami ogród zachęcają do chwili relaksu. Serwuje się tu dania zwane cucina tipica, a więc charakterystyczne dla regionu. Doskonała jest tutejsza pizza; jeszcze lepszy makaron oraz dania mięsne, w tym wyśmienita tagliata. Na deser szczególnie polecamy szarlotkę (torta di mele). A do tego wszystkiego – oczywiście wino Cantina Marsadri!
 
osteria al gallo ogródek

Ogródek restauracji

 
Mamy nadzieję, że podczas Państwa wakacji nad Gardą spotkamy się w Osteria Al Gallo. Pamiętajcie tylko, że restauracja nieczynna jest w poniedziałek wieczór oraz w sobotę w porze obiadowej. Do zobaczenia!

Comments are closed.