Wina musujące – na lato to mus!

O ile zimą chętniej sięgamy po wina czerwone, cięższe, bogatsze w smaku, o tyle lato – piękna pora roku, która właśnie trwa – jest wręcz stworzona do cieszenia się winami białymi. Doskonałą propozycją na gorące lipcowe i sierpniowe wieczory mogą być w szczególności wina musujące.

W języku włoskim rozróżniamy dwie kategorie win, które określane są jako vini mossi, czyli dosłownie „wina poruszone” (w odróżnieniu od vini fermi, czyli dosłownie „win stałych”): spumanti, czyli wina musujące, oraz, dodatkowo, vini frizzanti, a więc nasycone bollicine, czyli bąbelkami, jednak nie pieniące się.

W naszej ofercie znajdą Państwo trzy produkty zaliczane do vini mossi.

chardo' e prosecco Cantina Marsadri

 
Pierwszym z nich jest Chardò frizzante, wytwarzane z winogron chardonnay. Jest to wino o niezwykle świeżym, przyjemnym smaku oraz intensywnym, kwiatowo-owocowym aromacie. Doskonale łączy się ze wszelakimi przystawkami, daniami rybnymi, białymi mięsami oraz delikatnymi serami. Świetne jest także w roli aperitivu.

Nasze Prosecco Brut extra dry powstaje na bazie winogron prosecco. Ma żółtawy, słomkowy kolor i wyraźną piankę. Jego smak jest świeży, przyjemnie owocowy, w pełni wytrawny, zaś aromat zdecydowanie kwiatowy – wprawny nos wychwyci zapewne nutę róży. Należy podawać go mocno schłodzonego. Świetnie pasuje do rozmaitych przekąsek oraz do potraw rybnych, białych mięs oraz warzyw w każdej postaci. Polecamy szczególnie do wykorzystania podczas tzw. happy hours oraz eleganckich bufetów.

Trzecie wino to Chardò Spumante, produkowane z winogron chardonnay, charakteryzujące się miękkim, wręcz aksamitnym smakiem. Jest bardzo delikatnie musujące, co sprawia, że doskonale nadaje się nie tylko jako aperitif, ale także do każdego posiłku. Jako bohater letniego przyjęcia będzie na pewno niezapomniany!

Na nadchodzące dni życzymy Państwu przyjemnie wysokich temperatur i wiele okazji do świętowania – i otwierania naszych vini mossi. Na zdrowie!

Tagged with: ,

Comments are closed.