Nie ma Włoch bez wina, nie ma wina bez Włoch

Włochy są największym producentem wina na świecie – to już zapewne wiedzą Państwo z naszych poprzednich wpisów. Związek między Italią a winem jest więc nierozerwalny. My zaś staramy się, każdego dnia, przybliżać Wam, tu, w Polsce, radość picia włoskiego wina, a także, po prostu – radość włoskiego życia.

Z tym większą przyjemnością sygnalizujemy, że na polskim rynku pojawiło się czasopismo w całości poświęcone kulturze włoskiej. Nosi ono tytuł „La Rivista” (czyli… magazyn) i jest już do kupienia, m.in. na stronie www.larivista.pl oraz na Allegro.

Oto, jak prezentuje się okładka listopadowo-grudniowego numeru „La Rivisty”:

okładka La Rivista
Magazyn „La Rivista” wydawany jest w języku polskim, jednak znajdziecie tam Państwo również materiały ciekawe i przydatne dla osób uczących się włoskiego (ćwiczenia, krzyżówki, dowcipne artykuły o tym, jak skuteczniej uczyć się tego języka), a także teksty pisane przez madrelingua. W najnowszym wydaniu dwumiesięcznika jest to artykuł o… włoskim winie. Dowiecie się z niego m.in., jak łączyć wino z zimowymi potrawami oraz jakie trunki najlepiej pasują do polskich dań wigilijnych.

La Rivista articolo
Polecamy serdecznie lekturę artykułu oraz całego magazynu!

Comments are closed.